JSR Purple Diving Filter With Adapter Ring For GoPro HERO13/12/11/10/9/8 Black Action Camera
SKU: TBD0606475703
Sale Sold out
In Stock
CHN This item is shipped from China.
Processed in 0–3 days
Quantity
Product Details
Brand: JSR
1. Use the adapter ring to attach any compatible 58mm threaded camera filter, saying goodbye to expensive proprietary filters.
2. Filters can be stacked when used with the adapter ring.
3. Easy installation: Securely press onto the waterproof housing lens port without detachment.
4. Adapter ring material: Lightweight aluminum.
5. Macro lens material: Optical glass.
6. Dive filter material: Optical resin.
7. Storage case dimensions: 93 x 93 x 43 mm.
8. Adapter ring dimensions: 69 x 60.5 x 10 mm (inner clip diameter: 46 mm).
9. Note: Filters are compatible only with original waterproof housings or housings featuring a 46mm lens port. Waterproof housing and camera shown in the picture are not included.