FNIRSI DPOS350P 4 in 1 7 inch IPS HD Touch Screen 350M Tablet Oscilloscope(US Plug)
SKU: EDA008350901A
Sale Sold out
In Stock
CHN This item is shipped from China.
Processed in 0–3 days
Quantity
Product Details
Brand: FNIRSI
1. Power-on configuration: 5 preset items
2. Expansion interface: USB transmission interface
3. Language version: Chinese/English/Russian/Portuguese
4. Screen size: 7 inches
5. Screen resolution: 1024x600 high resolution
6. Charging requirements: QC18W, 12V/1.5A
7. Screen technology: IPS full viewing angle
8. Battery specifications: 3.7V/8000mAh
9. Interaction mode: capacitive touch screen
10. Standby time: about 3 hours
11. Charging time: about 5 hours
12. Heat dissipation method: air cooling
13. Power consumption of the whole machine: 10W
14. Number of channels: 2
15. Probe magnification: 1X/10X/100X
16. Analog bandwidth: 350MHz
17. Hardware bandwidth limit: 150M/20M
18. High resolution mode: 8bit-16bit
19. Maximum sampling rate: 1GSPS
20. Parameter measurement: 12 types
21. Storage depth: 60Kpts
22. Data can be exported and firmware upgraded via USB
23. High-voltage design, capable of withstanding voltage of more than 400V at any gear without burning